فرم ارسال نظر

تامین قطعه و تحویل خودروهای ثبت نامی ممکن است با مشکل رو به رو شود.

تامین قطعه و تحویل خودروهای ثبت نامی ممکن است با مشکل رو به رو شود.

 
دبیر انجمن قطعه سازان اعلام کرد؛ به دلیل مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه، کمبود ارز و کاهش واردات، امکان تحویل خورو‌های پیش فروش شده وجود ندارد.
دبیر انجمن قطعه سازان و رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی، بار دیگر به مشکلات موجود در صنعت خودروسازی اشاره کردند. تامین ارز از سامانه‌ نیما به کندی انجام می‌شود و اموال وارداتی قطعه‌سازان نیز، با مشکل ترخیص از گمرک مواجه است. این شرایط، از یک سو برای کل صنعت خودروسازی و صنایع وابسته به آن را به تعطیلی می‌کشاند و از سویی دیگر، شاغلین این بخش را تهدید می‌کند.
آرش محبی نژاد دبیر انجمن قطعه سازان هم در گفتگو با خبرنگاران به بحران بزرگ و بی‌سابقه در صنعت خودرو و قطعه‌سازی ایران اشاره کرد و گفت :امروز اگر هرچه سریعتر فکری برای صنعت قطعه‌سازی نشود در هفته آینده شاهد بحران جدی خواهیم بود. در صنعت قطعه‌سازی حدود ۵۵۰ هزار نفر مشغول به کار بوده اند که با احتساب ۱۵۰ هزار نفر شاغل در شرکت های خودروساز می توان گفت، صنعت خودرو در کشور حدود ۷۰۰ هزار نیروی به کار دارد که از این تعداد فقط در صنعت قطعه‌سازی در سه ماه گذشته حدود سی هزار نفر نیرو بصورت مستقیم تعدیل و حدود ۷۰ هزار نفر در حالت تعلیق به خانه رفته اند و منتظر بهبود شرایط برای بازگشت به کار هستند. حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان طلب قطعه سازان از شرکت های خودرو ساز است که ۵ هزار میلیارد آن مطالبات معوق است و این بدهکاری خودروسازان و نبود نقدینگی در شرکت های قطعه ساز باعث شده تا بین ۷۰ تا ۱۰۰ واحد تولیدی بطور کامل تعطیل شود این یعنی اینکه ما از خط قرمز عبور کرده ایم.
  • تاریخ: 12/3/2018
  • گروه خبر: اخبار خودرو

فرم ارسال نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید:
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به بانک اطلاعاتی اتولاین (ادیب) می باشد
طراحی سایت و سئو توسط کاسپید