فرم ارسال نظر

خرید و فروش خودروهای گذر موقت غیرقانونی اعلام شد.

خرید و فروش خودروهای گذر موقت غیرقانونی اعلام شد.

 
سرهنگ سعید روحی معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور اظهار داشت: در برخی از سایت‌های خرید و فروش خودرو آگهی فروش خودروهای پلاک گذر موقت درج شده است که باید گفت این خودروها قابلیت نقل و انتقال مالکیت و واگذاری موقت را ندارند و کسانی که اقدام به خرید این خودروها می‌کنند مالباخته خواهند بود.
وی ادامه داد: خودروهای گذر موقت فقط طبق شرایط درج شده در اسناد و پلاک خود حق تردد دارند. سرهنگ روحی درباره مهلت تردد خودروهای گذر موقت در سرزمین اصلی بیان داشت: خودروهای مناطق آزاد می‌توانند حداکثر تا یکماهه و خودروهایی که از کشورهای دیگر وارد می‌شوند با توجه به کشور مبدا بین ۳ تا ۶ ماه می‌توانند در سرزمین اصلی تردد کنند. وی در ادامه درباره شرایط رانندگی با خودروهای گذر موقت، گفت: نام راننده خودروهای گذر موقت در اسنادی که از طرف پلیس راهور صادر می‌شود درج شده و اشخاص دیگر نمی‌توانند با این خودروها رانندگی کنند.
 
معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور در پایان تصریح کرد: تمدید پروانه ورود موقت از سوی گمرک، مجوزی برای رانندگی با خودروهای گذر موقت محسوب نمی‌شود و تا اخذ پلاک از سوی پلیس راهور تردد آنها ممنوع است. همچنین در صورت تردد پس از پایان اعتبار، به عنوان خودروی قاچاق توقیف و طبق ضوابط و قوانین خودروی قاچاق با آن برخورد خواهد شد.
  • تاریخ: 2/22/2019
  • گروه خبر: اخبار خودرو

فرم ارسال نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید:
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به بانک اطلاعاتی اتولاین (ادیب) می باشد
طراحی سایت و سئو توسط کاسپید