فرم ارسال نظر

قیمت خودرو تا هفته آینده اعلام می‌شود.

قیمت خودرو تا هفته آینده اعلام می‌شود.

 
زیر صنعت اعلام کرد که با قیمت‌گذاری ستاد تنظیم بازار، قیمت جدید خودروهای پرفروش تا هفته آینده مشخص خواهد شد.
دیشب رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به مسائل مهم در حوزه‌ی صنعت خودرو گفت:
خودروسازان موظفند خودروهایی که با قیمت قطعی فروخته‌اند، با همان قیمت واگذار کنند. قیمت جدید خودروهای پرفروش نیز تا هفته‌ی آینده و با قیمت‌گذاری توسط ستاد تنظیم بازار مشخص می‌شود. هدف اصلی از مصوبه‌ی فروش خودرو با قیمت ۵ درصد زیر حاشیه‌ی بازار، پایین آوردن قیمت خودرو در بازار بود. شرط این‌گونه فروش خودرو، افزایش تولید و عرضه‌ی محصولات است. دو خودروساز اصلی کشور (ایران خودرو و سایپا) تنها مجوز پیش‌فروش ۳۰ درصد از ظرفیت تولیدشان را دریافت کرده‌اند. دو علت اصلی بدقولی خودروسازان در عمل به تعهداتشان، مشکلات ورود قطعات از خارج و کاهش تولید خودرو بود.
رحمانی با اشاره به بازار ۷۰ هزار میلیارد تومانی خودرو در کشور گفت:
۵۰۰ هزار نفر در ۲ هزار واحد صنعتی قطعه‌ساز در ۱۵ استان کشور در این صنعت مشغول به کار هستند. چند ماه پیش تولید خودرو در کشور به‌شدت کاهش یافته بود و در وضعیت خطرناکی قرار داشتیم، اما اکنون روند نزولی تولید خودرو کاهش یافته و شاهد افزایش تولید هستیم.
رحمانی با اشاره به وجود ۱۳ هزار خودروی وارداتی در گمرک گفت:
با هماهنگی‌های صورت‌گرفته با دستگاه قضایی، این خودروها به‌زودی ترخیص می‌شود و به دست خریداران و مصرف‌کنندگان خواهد رسید.
  • تاریخ: 12/25/2018
  • گروه خبر: اخبار خودرو

فرم ارسال نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید:
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به بانک اطلاعاتی اتولاین (ادیب) می باشد
طراحی سایت و سئو توسط کاسپید